דברים שכדאי לדעת על טנזניה :

שם מלא: הרפובליקה המאוחדת של טנזניה

שטח: 947,300 קמ"ר

עיר בירה: דודומה

ממשל: רפובליקה מאוחדת

אוכלוסייה:כ-38 מליון נפש

תושבים: רוב אפריקאי (99%).

שפות: סוואהילית, אנגלית

דת: 30% נוצרים, 35% מוסלמים, 35% דתות אפריקאיות שונות

מטבע: שילינג טנזני

הרפובליקה המאוחדת של טנזניה שוכנת במזרח יבשת אפריקה וגובלת בקניה ואוגנדה מצפון, ברואנדה, בורונדי וקונגו ממערב, בזומביה, מלאווי ומוזמביק מדרום ובאוקיינוס ההודי ממזרח.

טנזניה ברובה היא רמה גבוהה והאקלים השורר בה משתנה מאזור לאזור. ניתן לחלק את טנזניה ל-3 אזורי אקלים עיקריים אזור החוף בו שורר מזג אויר טרופי, אזור הרמה בוא שורר מזג אויר לח ויבש ואזור הררי בו שורר מזג אויר קריר וצונן.

בטנזניה כמו במדינות רבות במזרח, ישנן עונות גשומות המלוות במונסונים. העונות הגשומות הינן: אוקטובר – נובמבר ואפריל – מאי.

קיימות עדויות המעידות על כך שהאזור שאנו מכנים היום טנזניה היה מיושב כבר מתחילת האלף הראשון לספירה. עם זאת, רק במאה ה-8, עם כניסתו של האיסלאם לאזור, החלו להיווצר בו ערים מקומיות של ממש. הידועה שבערים הללו היתה העיר קילווה.

בין השנים 1885-1919 היתה טנזניה קולוניה גרמנית. לאחר מלחמת העולם הראשונה הפכה למושבת נאמנות בריטית, עד שזכתה לעצמאות בשנת 1961 ונשאה את השם טנגניקה. בשנת 1964 התמזגו טנגניקה והאי הצמוד זנזיבר וכך נולדה הרפובליקה המאוחדת של טנזניה.

מבחינה תיירותית מדובר בפנינה של ממש לחובבי הספארי וטיולי הטבע. בזכות הפארקים האדירים שבה, הפכה טנזניה למקום הטוב בעולם לטיולי ספארי ותיירים רבים פוקדים אותה מידי שנה. השילוב בין הג'ונגלים המרהיבים ובעלי החיים המתגוררים בהם, אגמים עוצרי נשימה והר הקילמנג'רו המרשים (ההר הגבוה ביותר באפריקה) מבטיחים טיול חד פעמי ויוצא דופן.