דברים שכדאי לדעת על סרי לנקה :

שם מלא: הרפובליקה הדמוקרטית הסוציאליסטית של סרי לנקה (בעבר ציילון)
שטח: 65,610 קמ"ר
עיר בירה: קולומבו (643,000 נפש)
ממשל: רפובליקה
אוכלוסייה: כ-20.48 מיליון נפש

תושבים: כ-74% ממוצא סינהלים, כ-14% טאמילים והשאר בני מיעוטים שונים
שפות: סינהלה, טאמילית ואנגלית

דת: רוב בודהיסטי (קרוב ל-75%) איסלאם (כ-8%) ונצרות כ-6%
מטבע: רופי סרי לנקי ‏ 
הפרשי שעות: ישראל + 6 שעות

האי סרי לנקה נמצא באוקיינוס ההודי, דר' מערבית למפרץ בנגל ודר' מזרחית לים הערבי.

 

מפרץ מנאר ומיצר פלק מפרידים בין האי לתת היבשת ההודית. האי שצורתו כטיפה הוא ממש גן עדן עלי אדמות. במרכזו רכסי הרים ושפע של צמחייה ירוקה ובשוליו חופים נהדרים,

עם חול לבן ורך, דקלים וים בצבע תכלת קסום.
פסגת הר "פידורוטלגלה" המתנשא לגובה של 2524 מטר, הינה המקום הגבוה ביותר באי.

רצועה של איים פזורה במיצר מנר המפריד בין האי לבין תת-היבשת ההודית, איים אלה קרואים "גשר אדם" ועליהם נבנה גשר רכבת המחבר את האי עם הודו.

אמצעי התחבורה המרכזי במדינה הם האוטובוסים והרכבות (אין טיסות פנים בסרי לנקה). סרי לנקה מציעה אינספור אתרים ומוקדי עניין למבקרים בה והיא מקום אידיאלי לטיולי משפחות.

הודות לתרבות העתיקה והמרתקת, שפע הפסטיבלים והחגיגות המסורתיות, המקדשים המרהיבים, השמורות הטבע העשירות בצמחיה ובבעלי חיים, בהם פילים, נמרים, קופים, תנינים ועוד, אטרקציות המשלבות טיולים רכובים על פילים, רפטינג למשפחה, שייט, צפייה בלווייתנים ודולפינים לאורך החופים ושייט בנהרות הרחבים והרבים שבה, טיולי אופניים ומסלולי הליכה מגוונים, ערים מרתקות, חוות תבלינים ומטעי תה (התה המקומי נחשב לטוב בעולם).

התיירות התפתחה מאד בשנים האחרונות וכעת ניתן למצוא בסרי לנקה לא רק נופים ואתרים אלא גם מלונות מפוארים ומפנקים ומלונות בוטיק יחודיים – לאורך החופים או באזורים הירוקים שבפנים האי. בשל הקרבה לאיים המלדיביים (כשעה וחצי טיסה) אפשר לשלב את הטיול בסרי לנקה עם נופש חלומי באיים המלדיביים.