דברים שכדאי לדעת על קוריאה :

שם מלא:קוריאה הדרומית , קוריאה הצפונית 

שטח :  219,140 קמ"ר

עיר בירה: סיאול

ממשל: רפובליקה נשיאותית

אוכלוסייה: כ-76.5 מיליון נפש

שפות: קוריאנית

דתות – בודהיזם 23% , נצרות 29% , ללא 46%

מטבע: וון דרום קוריאני, וון צפון-קוריאני

הפרשי שעות: ישראל – 7 שעות

קוריאה היא אחת המדינות הצבעוניות והמיוחדות ביותר באסיה.

היא הצליחה להפוך למעצמה טכנולוגית, ועדיין לשמור על המסורת וההיסטוריה העשירה שלה.

 

קוריאה היא חצי אי במזרח יבשת אסיה, שהגבול היבשתי היחיד שלו הוא מצפון, עם קוריאה הצפונית.

ממערב לה נמצא הים הצהוב, שאחריו נמצאת סין, וממזרח הים המזרחי, שאחריו נמצאת יפן.

שטחה הוא כ-100,000 קמ"ר. יש לה קו חוף ארוך, המקיף את המדינה.

 

בצפון נמצאת עיר הבירה הענקית סיאול, הקרובה לשטח המפורז שנמצא בין צפון ודרום קוריאה ומשקף את המלחמה בינהן בצורה הטובה ביותר. בדרום נמצאת עיר החוף בוסאן, וכמאה ק"מ דרומה מהיבשה נמצא האי הגעשי ג'ג'ו, אי מיוחד שגם נחשב לאחד משבעת פלאי עולם הטבע. בג'ג'ו נמצא גם ההר הגבוה ביותר במדינה (האלאסאן, 1,950 מ' Hallasan).

 

לאורך ההיסטוריה היו בקוריאה מלחמות ופלישות רבות, שהשאירו השפעות מגוונות. הממלכה העתיקה שילה (Silla), שאת שרידיה המפוארים ניתן לראות בכל פינה בקוריאה, הביאה איתה השפעה סינית משמעותית. השפעות נוספות הגיעו כשהבודהיזם חלחל ממדינות שכנות והפך לדת הרשמית במדינה. שושלת ג'וסון, ששלטה במדינה עד תחילת המאה ה-20, השאירה מורשת אדירה, הכניסה את זרם הקונפוציוניזם ובנתה ארמונות ומקדשים רבים, אך חלק גדול מהם נחרב כשיפן כבשה את קוריאה ושלטה בה ביד קשה בין 1910-1945. שלטון שהשאיר גם השפעה יפנית חזקה שמורגשת עד היום.

 

העם הקוריאני משתמש בצבעים עזים במסיבות, וייתכן כי הדבר הוא פרי השפעות מונגוליות. מקובל לראות גוונים עזים של ורוד, צהוב וירוק על חפצים וחומרים שמסמלים מוטיבים קוריאניים מסורתיים. צבעי הבסיס אדום, ירוק, כחול, צהוב ולבן מופיעים בכל יצוג של הדתות העממיות.

 

אחת המנות הבולטות במטבח הקוריאני היא קימצ'י, שמיוצרת בתהליך מיוחד שבו משמרים את הירקות על ידי תסיסה, תהליך שפותח לפני הקירור החשמלי. במטבח הקוריאני נעשה שימוש רב בשום ובפלפלי צ'ילי, ולכן הבישול הקוריאני נחשב חריף.

 

הדת העממית הייחודית של קוריאה היא שמאניזם – אמונה בקשר בין האנשים לבין רוחות המתים ואלים שונים.