דהב היא אחת עיירת התיירות המועדפת ביותר על המבקרים בסיני שמחפשים מקום מעט בנוי ומפנק יותר מהחושות המסורתיות. פרוש השם הוא זהב, ואם תסתכלו על זה במובן הלא מילולי של המילה, רבים יגידו שהיא "האילת של סיני", ואכן היא מזכירה אותה מעט בזכות הטיילת הנעימה, המסעדות הרבות, הברים ומועדוני הצלילה.

 

ללינה בעיירה תוכלו למצוא אפשרויות רבות, החל מחושות ועד מלונות יוקרה. האזור המרכזי נמצא על יד החוף ונקרא ה"לייטהאוס" (המגדלור). זהו האזור הכי שוקק חיים ומציע את מגוון הפעילויות הכי רחב. מעט צפונה ודרומה ממנו תוכלו למצוא שכונות כמו אסאלה ואל משראבה אשר קרובות מספיק למרכז ומעט יותר שקטות, ולמי שמוכן להרחיק מעט מהחוף תוכלו למצוא במזרח בתים שלמים להשכרה במחירים מצחיקים בתוך השכונות הבדואיות (מרחק 20 דקות הליכה מהלייטהאוס).

 

אחת האטרקציות המפורסמות ביותר בדהב הוא הבלו הול, בגלל ייחודו של אתר צלילה זה מגיעים תיירים מכל העולם לצלול/ לשנרקל או רק לראות את הפלא הזה שנקרא הבלו הול. כתוצאה מכך הפכה להיות עיירה די אקלקטית בתיירות שלה. טאבה, ראס אל שטן, נואיבה ורוב המקומות עם החושות הם בעיקר לקהל הישראלי שפוקד אותם, דהב לעומתם נותנת הרגשה של חו"ל אמיתי עם תיירים מכל העולם.

הבלו הול אינה אטרקציית הצלילה היחידה, תוכלו למצוא שם עוד המון אתרי צלילה ייחודיים ויפים כמו הפעמונים, הקניון, אי האלמוגים, גן הצלופחים, גן המורנות, רקס ריף, אום סיד, ראס אבו הלל ועוד. בעיירה מועדוני צלילה שילמדו אתכם ברמה מקצועית ובטוחה בין אם זו צלילת היכרות, קורס צלילה (מבין הזולים בעולם), צלילה חופשית או מסע שנרקולים. כל אתרי הצלילה פתוחים כמעט כל ימות השנה בשל מזג האוויר הנוח.

יש בה גם טיילת יפה עם מסעדות מהפשוטות ביותר ועד מסעדות שפים מפוארות, ברים ומועדונים לחיי לילה, בנקים ובתי חולים לסידורים מיוחדים  וכמובן חופים נוחים ויפים כדי לרבוץ בשמש, וכל זה בהרגשה של עיירה קטנה, נעימה וחובבת תיירים.

דהב היא עיירה מושלמת לכל גיל וכל הרכב (בין אם אתם נוסעים לסיני עם ילדים, חברים או לבד), ותיתן לכם חוויה אמיתית של חו"ל במרחק שעתיים וחצי נסיעה מהגבול.