English עברית

סרי לנקה, טיול מקיף – פרטי 10 ימים / 9 לילות מסלול 2017-2018

נופר מציעה טיול מקיף לסרי לנקה בזמן שנוח לכם ובחברת אנשים הקרובים אליכם, אנחנו בנופר מתמחים בארגון טיולים פרטיים בקצב שלכם ובדגשים אשר מעניינים אתכם, בואו איתנו לפגוש את האנשים מקרוב.

מומלץ לשלב את הטיול בסרי לנקה יחד עם נופש באיים המלדיביים בשל קירבתם הגאוגרפית (שעה וחצי טיסה).

האיים המלדיבים מדהימים ביופיים עם חופים לבנים, מים צלולים, גן עדן לצוללנים שיכולים
ליהנות מעולם תת-מימי עשיר ובעיקר מלונות מהיפים והמפנקים בעולם עטופים בשקט פסטורלי.

סיורים מרתקים הכוללים את האתרים הבאים:

סיגיריה –   "סלע האריה, ציורי הקיר "בתולות גן העדן",ביקור בכפר מקומי והתרשמות מאורח החיים המסורתי והתלבושות הססגוניות.

פולונרווה – שרידי ארמונות, מקדשים, מנזרים.

פינואלה – בית היתומים לפילים.

דמאבולה – מערכת מערות המקדש המצוירות הגדולות בעולם.
מטלה – ביקור בגני התבלינים

קאנדי – מקדש השן, הגנים הבוטאניים המלכותיים, חוות התבלינים, ביקור בפסטיבל הקיץ המפורסם המתקיים בדרך כלל בחודש אוגוסט.

מישורי הורטון – סיור בשמורת מישורי הורטון כולל תצפית על "סוף העולם".

נאוורה איליה – טרק במטעי התה.

סינהרג'ה – סיור ביער הגשם.

יאלה – ביקור בשמורת הטבע וצפייה בחיות הבר (טיגריס, נמרים, פילים ועוד) בביתן הטבעי.

גאלה– צפייה בדייגי הקביים, וחוף מיריסה המפורסם ביופיו.

קוסדוגה – ביקור בחוות הצבים, התרשמות מהפעילות הענפה להצלת זנים נכחדים.

בלפיטיה – שייט בנהר המדו גנגה בו נוכל לצפות ביערות, בעופות השונים ובכפרים המקומיים.

קולומבו – סיור בעיר הבירה של סרי לנקה.

הצעה למסלול בסרי לנקה – טיול מקיף 10 / 9 לילות:

יום 1  – נגומבו  –  שייט תעלות  – פינוואלה  –   סיגריה

לאחר הנחיתה מפגש עם המדריך, התרעננות ויציאה לשייט חוויתי באזור נגומבו, מדובר בשייט על אגם גדול ורדוד המחבר בין הים לנהר, באגם איים קטנים המאפשרים לקהל גדול ומגוון של ציפורים לגור בו. באזור הנהר יש יער מונגרובים בו חיים קופים ותנינים. בתום הביקור שנמשך כשעתיים נצא לכוון לפינוואלה, שם נבקר "בבית היתומים לפילים". בית היתומים, החל לפעול בשנת 1975 למען פילים נטושים ופצועים, שכבר הגיעו לסכנת הכחדה אמיתית. בעת הביקור נוכל לראות שם כ-30 פילים בוגרים ותינוקות, נכדים של 7 הפילים הראשונים שלמענם הוקם בית היתומים. במהלך הביקור נוכל להשתתף בהאכלת הפילונים, נצפה בהם רוחצים בים ממש כאילו היינו חלק מהצוות המקומי.

לאחר מכן נמשיך בנסיעה לצפון מזרח לכוון משולש התרבות לטיול על גבי פילים בשמורת האברנה (Habarana), שמאופיינת בצמחייה טרופית ובבעלי חיים.

לינה וארוחת ערב במלון באזור סיגריה.

טקס דתי

טקס דתי

יום 2  –  סיגריה  –   פלונווארה  – סיגריה

חר ארוחת הבוקר נתחיל את הטיול למבצר סיגיריה (Sigiriya), מבצר הבנוי על סלע, שנבנה במאה החמישית לספירה ומתנשא לגובה של 200 מ' מעל הג'ונגל. תעלת המגן, הסוללה והגנים המקיפים את המבצר יוצרים מראה מרהיב של טבעת גני מים. במבצר עצמו נוכל לראות את ציורי הקיר המפורסמים של "בתולות גן העדן". ההגעה למבצר, (נקרא גם "סלע האריה") הינה באמצעות מדרגות לולייניות. אתר זה, אחד מהמרהיבים בעולם, הוכרז ע"י אונסק"ו כאתר מורשת היסטורי עולמי.נמשך את היום בביקור בפולונארווה (Polonnaruwa )  עיר הבירה של סרי לנקה בתקופת ימי הביניים. בין השרידים שניתן למצוא במקום: פסלים ענקים, המקדש העתיק, ארמון המלך והבריכות העתיקות.בשעות הצהריים נבקר בכפר מקומי נעמוד ונחווה מקרוב את אורחות החיים וצורת המגורים של המקומיים ונשתתף בשיעור בישול בבית מקומי בכפר תוך כדי התוודות לצורת החיים של המקומיים הכפריים בסרי לנקה, צורת וכלי הבישול הקדמוניים הייחודיים להם.

לינה וארוחת ערב במלון כדוגמת deer par

ילדים בסרי לנקה

ילדים בסרי לנקה

יום 3 – דאמבולה – מאטאלה – קאנדי

לאחר ארוחת הבוקר, נעזוב את המלון לכוון קאנדי אולם בדרך נחטוף עוד הצצה לחיי המקומיים, נתחיל בסיור בטוק טוק (תלת אופן המשמש כמונית המקומית) נסייר בכפר רכובים על עגלה הרתומה לשוורים ונקנח בשייט על האגם המקומי בקטמרן שהיא הסירה הנפוצה ביותר בסרילנקה.נמשיך לקאנדי דרך מאטאלה. בדרך נבקר במערת המקדש בדמבולה (Dambulla ) מדובר במערכת של 5 מערות מהמאה ה 1- לספירה הנחשבות למערות הצבועות הגדולות ביותר בעולם.במערות פסלים רבים של בודהה, מלכים מקומיים וכן ציורי קיר המעטרים את קירות המערות ואת התקרה.  דאבולה היא חלק ממשולש התרבות שהוכרז ע" י אונסקו כאחד מפלאי תבל.נמשיך לקאנדי (Kandy) נסיעה של כ 20- ק"מ, בדרך נעצור לבקר במפעל להדפס על בדים ובחווה לגידול תבלינים  )אחד מכינויה של סרי לנקה היא "ארץ התבלינים בגלל המבחר הגדול של התבלינים שמגדלים בה). הגעה לקאנדי, עיר בירה עתיקה של סרי לנקה ומוקד של התרבות הבודהיסטית. עד היום מקפידים התושבים לשמר את המורשת בתחום השונים כגון תרבות, אמנות, בנייה וביגוד. קבלת חדר במלון.

לפני שנמשיך את יומנו נעבור להתרעננות  ומסאג' רגליים
בערב נבקר במקדש השן, המהווה אחת האטרקציות המרכזיות בסרילנקה,במקדש זה שמורה לפי המסורת אחת משיניו של בודהה כשמדי יום נערכים טכסים לכבודה ופעם בשנה נערך טכס מרכזי בהשתתפות עולי רגל רבים במהלכו מוציאים את השן מהארון.

ארוחת ערב ולינה במלון.

מפעל לתה

מפעל לתה

יום 4 –  קאנדי   –  יער גשם

לאחר ארוחת בוקר נבקר בגנים הבוטאניים המלכותיים בקאנדי. הגנים שהוקמו כבר בשנת 1374, במקום ניתן למצוא אלפי סוגים של עצים וצמחים כשגולת הכותרת הינה ביתן הסחלבים.

נמשיך לטיול ביער גשם udawathth אחר הצהרים נחזור לקאנדי לסיור בעיר, בערב נהנה ממופע פולקלור.

ארוחת ערב ולינה במלון כדוגמת tourmaline

יום 5  –  קאנדי  –  נווארה אליה

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה ברכבת לכוון נווארה איליה, (יש לציין כי הרכבות הפועלות בסרילנקה הן מהרכבות העתיקות בעולם, ומסלול נסיעתן עובר בין הרים במסלול איטי ומדהים ביופיו) לכוון אלה, הנסיעה ברכבת תהיה בת כ 4 שעות במהלכן נוכל לחזות בנופים המרהיבים של סרילנקה כולל שדות התה, מפלי מים וירוק אין סופי. נוכל לצפות במטעי התה המפורסמים של סרי לנקה ובקוטפות התה בעבודה, נבקר במפעל ליצור תה, ונלמד את תהליך היצור של "תה ציילון" המפורסם.

ארוחת ערב ולינה במלון כדוגמת st. Andrews

רשתות דייג בגאלה

רשתות דייג בגאלה

יום 6  –  נווארה אליה  –  מישורי הורטון

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לכיוון מישורי הורטון. מישורי הורטון המצויים במרחק של כשעה נסיעה מנאוורה אליה הם שמורת טבע השוכנת ברמה שגובהה כ-2000 מ', בדרום האי. במקום יער מהעתיקים בעולם, עם שרכים אדירים, אגמים ועדרי איילים, וכן נמרים וקופים. באזור זה יש מבחר גדול של מסלולי הליכה בדרגות שונות של קושי. נגיע לתצפית על "סוף העולם", המקום שקיבל את שמו בזכות התהום בעומק של כמה מאות מטרים. מכיוון שמדובר באזור הררי גבוה,  מזג האוויר לרוב נעים ובערב קריר.

בשעות אחה"צ נצא לסיור בעיר נווארה איליה ושוקיה.

ארוחת ערב ולינה במלון

יום 7  –  אלה  –  יאלה

לאחר ארוחת הבוקר, נבקר במפלי רוואנה ונסייר רגלית בהרים. נמשיך לעבר יאלה. אחר הצהרים נצא לאחד מאירועי השיא של ביקורנו בסרילנקה והוא סיור הספארי בפארק הלאומי יאלה (Yala National Park), זהו הפארק המפורסם ביותר בסרילנקה  בו חיים עדרים של פילים, צבאים, דובים,  נמרים, בופאלו, ציפורים ועוד מגוון רחב של בעלי חיים. זהו אחד הפארקים הגדולים והפופולאריים ביותר בסרי לנקה. הפארק משתרע על שטח של כ-1000 קמ"ר ומזכיר ספארי באפריקה בזכות הנוף הטבעי והכמות הגדולה של בעלי החיים שבו.

 לינה במלון ליד יאלה

יום 8 –  יאלה   –  חוף איקאדאוה   /   ברוואלה 

לאחר ארוחת הבוקר, נרד לעבר החוף המערבי אל אחד מהחופים היפים של סרילנקה, בדרך נעבור ונבקר בעיירה גאלה, עיירה שהוכרזה לשימור ובה שוק דגים מעניין ומבצר יפה.

לינה במלון בחוף

רכיבה על פילים באבארנה

רכיבה על פילים באבארנה

יום 9  –  איקאדאווה  /  ברוואלה  –  קולומבו

עזיבה בשעה 12:00 את המלון ונסיעה לנהר המדו שם נעלה על סירות מיוחדות שייקחו אותנו לסיור בנהר ממנו נצפה על אורחות חיי הכפריים והדייגים המקומיים על היערות וגדות הנהר. משיך בנסיעה לקולומבו, עיר הבירה הנוכחית של סרי לנקה. עיר גדולה ושוקקת חיים המציעה לתיירים מגוון רחב של בתי מלון, מקדשים ומוזיאונים, מסעדות וכמובן שפע חנויות ביניהם חנויות פירות ומזכרות. נערוך סיור קצר בעיר ובאתריה המרכזיים, במידת הצורך והרצון ניתן להקדיש מעט זמן גם לקניות לפני החזרה הביתה.

ארוחת ערב ולינה בקולומבו.

יום 10  –  קולומבו  –  שדה תעופה

לאחר ארוחת הבוקר, נסיעה לשדה התעופה ומשם יש לנו שתי אפשרויות: להמשיך לנופש קצר באיים המלדיבים המדהימים ביופיים וכך לשלב גם נופש בטיול או לחזור הביתה.

גמר שירות.

החבילה אינה כוללת:

  • טיסות בינלאומיות
  • אשרת כניסה (ויזה) לסרילנקה.
  • ביטוח מטען  ובריאות.
  • טיפים לנותני השירותים.
  • "אגרת צילום" שנגבית בחלק מהאתרים לאילו מכם שמעוניינים לצלם.

חיסונים:

יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית, לפחות חודש לפני מועד היציאה לטיול (לקישור לאתר משרד הבריאות).